Czy woda może uszkodzić alternator w Twoim samochodzie?

Kiedy masz samochód, musisz wiedzieć, jak się nim zająć. Będziesz chciał się upewnić, że rozumiesz różne rzeczy, które mogą się z nim nie udać, i kiedy musisz go naprawić. Jedną z części samochodu, na którą trzeba zwracać uwagę, jest alternator. Alternator jest istotną częścią samochodu. Wewnątrz pojazdu alternator pobiera energię mechaniczną i zamienia ją w energię dostępną za pomocą obracającego się koła pasowego i jest magazynowana w akumulatorze samochodu.

ALTERNATOR NIE JEST WODOODPORNY!

Alternator nie jest wodoszczelny i kiedy/jeśli jest zanurzony, trzeba go obejrzeć. Naprawy będą konieczne, aby Twój samochód działał prawidłowo. Jeśli masz włączony zapłon, na desce rozdzielczej pojawi się lampka baterii. Może również zapalić się podczas jazdy, a to oznacza, że będziesz musiał się temu przyjrzeć. Alternator może się również zepsuć, gdy w samochodzie znajdują się płytki, które nie działają prawidłowo.

ZAKUP SAMOCHODU WYMAGA UWAGI​

Czasami możesz zauważyć, że twoje reflektory lub światła na desce rozdzielczej ściemniają się lub całkowicie gasną. Dzieje się tak, gdy samochód pracuje na biegu jałowym. Przekonasz się, że gdy silnik jest włączony, będą świecić jaśniej. Jeśli tak się dzieje z twoim samochodem, możesz mieć zły alternator. Będziesz chciał się dowiedzieć, czy to alternator czy akumulator nie działa. Niezależnie od tego, poświęcenie samochodu uwagi, której potrzebuje, jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla siebie. Będziesz chciał mieć pewność, że Twój samochód zawsze działa dobrze. Może to zrobić dla Ciebie ogromną różnicę teraz i w przyszłości.

ZRÓB WIĘCEJ

Od lat 80. producenci samochodów odeszli od stosowania gaźników na rzecz bardziej zaawansowanego systemu – elektrycznych wtryskiwaczy paliwa. W związku z tym samochód jest wyposażony w czujniki mierzące temperaturę otoczenia na zewnątrz. System ten umożliwia elektrycznemu wtryskiwaczowi paliwa dostosowanie mieszanki paliwowo-powietrznej do warunków zimnej pogody. Zazwyczaj elektryczny wtryskiwacz paliwa wytwarza bogatą w paliwo mieszankę powietrzno-paliwową, uwalniając więcej benzyny, kompensując niski poziom parowania.

„Świetna obsługa i uczciwy mechanik zawsze przychodzę, gdy mam problem z moimi samochodami i zawsze polecam to miejsce wszystkim.”

Mając to na uwadze, gdy samochód pracuje na biegu jałowym, spalasz więcej paliwa przy niewielkich lub zerowych korzyściach. W końcu silnik Twojego samochodu został zoptymalizowany do pracy w niskich temperaturach bez zgaśnięcia samochodu. Jedynym powodem, dla którego samochód jest na biegu jałowym, jest rozgrzanie kabiny i odmrożenie przedniej szyby, co powinno zająć około 3 minut.

Pozostawanie pojazdu na biegu jałowym przez 10 do 15 minut przed rozpoczęciem podróży spowoduje zwiększenie zanieczyszczenia. Z dużą ilością niespalonego lub częściowo spalonego paliwa opuszczającego silnik, Twój samochód będzie wydzielał dużo toksycznych oparów.

DLACZEGO WIELU LUDZI MYŚLI, ŻE NAGRZANIE SILNIKA W ZIMIE JEST NAJWAŻNIEJSZE?​

Silniki spalinowe napędzane są mieszaniem benzyny z powietrzem w cylindrach silnika. Po sprężeniu mieszanki paliwowo-powietrznej, mieszanka jest zapalana przez świecę zapłonową, która porusza tłokami. W minionych latach, a konkretnie przed latami osiemdziesiątymi, gaźnik kontrolował mieszanie paliwa i powietrza. Wadą gaźnika była jego niezdolność do precyzyjnej kontroli paliwa w mieszance powietrzno-paliwowej.

Biorąc pod uwagę, że benzyna ma trudności z parowaniem w chłodne dni, gaźnik był podatny na uwalnianie znacznie większej ilości paliwa niż to konieczne.

Bogata w paliwo mieszanka zwiększała ryzyko uszkodzenia silnika po zapaleniu.

Właścicielom samochodów zaleca się pozostawienie samochodu na biegu jałowym przez kilka minut, aby silnik mógł się rozgrzać, a tym samym ułatwić gaźnikowi dostarczenie odpowiedniej mieszanki paliwowej.

Kiedy potrzebujesz naprawy?

Mechaniczne części alternatora są uszczelnione, ale woda zalegająca może go uszkodzić w miarę zużywania się smarownicy. Powtarzające się narażenie na działanie wody może spowodować uszkodzenie szczotek przez łuk elektryczny i zużycie. Wczesne wykrywanie jest zawsze lepsze. Sprawdź sygnały na desce rozdzielczej podczas jazdy, jeśli zapłon jest włączony, na desce rozdzielczej samochodu pojawi się lampka akumulatora. Oznacza to, że musisz szybko na to spojrzeć. Podobnie niesprawne tablice w samochodzie mogą być przyczyną awarii akumulatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *